Her nefeste

Bu gül bu sabah açtı…ve ben şanslıydım ki şahit oldum…goncaydı sabahın erken saatlerinde; gittim geldim, daha da açıldı, daha da açıldı…:)

Gülün değişimini izlerken, Şamanların uyguladığı “shapeshifting” geldi aklıma…”Şekil değiştirme”…Dilerseniz ayrıntılı araştırabilirsiniz.

Evrendeki herhangi bir şeyden farklı ve ayrı olmadığın algısına dayalı bir teknik…daha üstün ya da daha aşağı olmadığın hissiyle harekete geçiyor şamanlar bu teknikte….Bu tabi ki, bambaşka, erişilmesi zor hatta imkansız bir hal belki ama ilhamını pekala kullanabiliriz. 

Nasıl mı?

Mevlana ne diyor: “insan her nefeste yeni biri olur”. İşte bu hali davet ederek…Bize ait olmayan bir şeye bağlı halimiz..Düşünsenize alıyoruz, ama sonra veriyoruz…içimizden geçip gidiyor…Bizim verdiğimiz nefesi bir başkası alıyor, biz bir başkasının verdiği nefesi alıyoruz…Ne kadar daha tutunabiliriz, yapışabiliriz ki “şeylere”, “düşüncelere”, “zihnin yarattığı öykülere”, “eski varoluş hallerine”? Her nefeste şekil değiştirmek mümkünken…:)

Ve tabi gelip gidenin ardında, bende hiç değişmeyen şeyin ne olduğunu anlamaya açılarak…Hep burada olan, hiç değişmeyenin ne olduğunu bilerek….

Yeni varoluş hallerine merak duyuyor, meditasyonu anlamak istiyor ve zihin öykülerinin yarattığı acılara alan tutmanın ne olduğunu bilmeyi diliyor, ihtiyaç duyuyorsanız, bir tanışma seansına beklerim. 🌻

Nefeste kalın, yenide kalın⚘

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close