Hakkımda

 

20638888_10155905488342985_1913865997018166773_n

Elif Dur

1978 yılında İstanbul’da doğdu. FMV. Işık Lisesi ve İ.Ü. Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra pek de ısınamadığı ilaç firması deneyimini takiben medikal ajanslarda editörlük, çevirmenlik ve medikal danışmanlık yaptı. Ofis içinde çalışmayı bırakıp freelance olarak hayatına devam ettiği dönemde meditasyon, zen ve farkındalık çalışmalarına başladı. Her zaman sorduğu “Ben kimim?” sorusunun peşinden çeşitli atölyelere ve eğitimlere katıldı. Katıldığı bazı çalışmalar arasında Svagito Liebermeister ile Aile Dizimi ve Travma, Krishnananda ile İlişkilerin ABC’si, Tarika ile Transessence ve Kadın Olmak, Kaifi ile Ayrılıktan Birliğe atölyeleri yer almaktadır. Cenk Sertdemir ile Şamanizm seminerlerine katıldı; Vivet Alevi ile Şiddetsiz İletişime Giriş eğitimini, Svagito Liebermeister ile Danışmanlığın Zen Yolu eğitimini tamamladı. İsveç’te Kare Landfald tarafından 4 modül halinde sunulan “Zen Coaching” eğitimini tamamladı. Bu eğitimin şifa ve farkındalığa dair kafasındaki sorulara yanıt vermesiyle birlikte, bireysel zen danışmanlık seansları vermeye ve şifa çemberleri düzenlemeye başladı.

Kendini daha farkında ve daha yaratıcı yaşama yolunda sürekli gelişime adayan Elif’in bu yoldaki dönüm noktaları arasında Carl Gustav Jung üzerine katıldığı bir seminerinde tanıştığı Joseph Campbell ve Kahramanın yolculuğu kavramı da yer alıyor. “Kişisel mitoloji” ile yaşamanın ne olduğunu merak edip, bu yolda ilerlerken “gündelik sihrin” peşinde yakaladığı kareleri yurt içi ve yurt dışında bireysel fotoğraf sergilerinde paylaşma imkanı buldu.

Parçası olduğu uluslararası Zen Coaching ağı sayesinde, düzenli olarak seans alıp vermeye, danışmanlık uygulamasını geliştirmeye ve bunun yanı sıra, yine İsveç’te devam eden İleri düzey derinleşme eğitimine de devam ediyor.

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close